Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 87. Städtepost 1914-1918

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
294

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
850 PLN
318

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
8 500 PLN
547

1915 Warszawa, znaczek w barwach czarnoniebieskiej z tłem brązowawo żółtym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1bb
120 PLN
VERKAUFT
548

1915 Warszawa "Orzeł", parka znaczków za 10 gr. drukowanych farbą anilinową (Mi.160 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2b
160 PLN
549

1915 Warszawa, znaczek w barwach ciemnoczerwonej z tłem żółtawym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2c
40 PLN
VERKAUFT
550

1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze brązowoczerwonym z zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2k
Mi.2c
400 PLN
551

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. typu I w kolorze lilaczerwonym na wycinku z oryginalnego obiegu pocztowego, co ciekawe odcień nadruku bliski fioletowemu - rzadko spotykanemu na listach, gwarancja Schmutz.

Fi.4Iba
Mi.4aa
160 PLN
552

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.4Iba
Mi.4aa 
80 PLN
553

1915 Warszawa, znaczek z odwróconym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. typu 1 w kolorze lilaczerwonym, gwarancja zgodna z prawidłowym położeniem nadruku Schmutz.

Fi.4Iba No
Mi.4aa
400 PLN
554

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a
Mi.5b
40 PLN
VERKAUFT
555

1915 Warszawa, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na tle ciemnozielonkawożółtym z nadrukiem nowej wartości z poz. 11, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6g
898 PLN
VERKAUFT
556

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 29.12, na odwrocie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej wydania przedrukowego za 6/5 gr, skasowany stemplem z syrenką.

Fi.7
Mi.8 
80 PLN
557

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową 6 gr,co bardzo rzadkie, pobrano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano P.S.SCHUBERT, gwarancja Bojanowicz.

Fi.8a, 27IIa
320 PLN
VERKAUFT
558

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
3 600 PLN
559

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
560

1915 Warszawa, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 10 gr. z tłem jasnożółtobrązowym (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
360 PLN
561

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIb
240 PLN
562

1915 Warszawa, próby znaczków niedoszłych do obiegu bez tła na papierze niegumowanym, bardzo rzadkie (Fischer 6.000,- zł), gwarancja i oznaczenie.

Fi.IP1, IIP1
3 800 PLN
563

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.1
35 PLN
VERKAUFT
564

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
565

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.480.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
280 PLN
566

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
240 PLN
567

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
240 PLN
568

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.120.-) w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
569

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze szarofioletowym z przerwami w literach J i R (Mi.300 euro), rzadko obecnie gwarantowany, sygnowany aT, S.H.K. i h, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
400 PLN
570

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
571

1916 Częstochowa, list miejscowy przesłany 11.2, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy 10 (fenigów) określający wysokość opłaty (Fi.200.-).

Fi.1c
100 PLN
572

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 31.5, opłatę doręczeniową pobrano parką znaczków za 10gr poczty miejskiej skasowanych owalnym datownikiem K.O.ST.M. WARSZAWY POCZTA MIEJSKA z datą 31-V-1916; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2
320 PLN
573

1916 Sosnowiec, patriotyczna widokówka wysłana 24.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą 24. DEZ 1916, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
574

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i dodatkowy 5 (fenigów) stempelek opłaty (Fi.120.-).

Fi.2b
70 PLN
VERKAUFT
575

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.12 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2b
50 PLN
VERKAUFT
576

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
577

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
360 PLN
578

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.400 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
320 PLN
579

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
580

1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i.

Fi.3-4 B
800 PLN
581

1916 Warszawa, "20 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania bardzo ładnie odciśnięty na ekspresowej karcie wysłanej 19.4.17 z Sosnowca do Warszawy, na froncie datownik odbiorczy poczty niemieckiej z 20.4 WARSCHAU z wyróżnikiem "**g"; walor w dobrym stanie zachowania (z lewej strony pod znaczkami, wzmocnione nadcięcie karty na długości 4,5cm); gwarancja.

1917 miejscowy list Ostbanku wysłany 12.5, opłata za doręczenie przesyłki przez Pocztę Miejską uiszczona dwoma niemieckimi znaczkami za 3 fen "Russich Polen", co dodatkowo zaznaczono czerwonym stempelkiem "WRĘCZENIE OPŁACONE" oraz fioletowym w kółku "Entlastet" (Odciążono), bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.4a; 26IIc
2 800 PLN
582

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
583

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym z przesuniętą i lekko obróconą perforacją, na tym wydaniu rzadkie, ładny stan zachowana, gwarancja Witkowski.

Fi.5 MK
Mi.5
400 PLN
584

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem, w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5a
600 PLN