Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 87. Volksrepublik Polen 1944-1952

4529

Fi.401
Mi.434
80 PLN
4530

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.401
Mi.434
60 PLN
4531

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
4532

Fi.401 B1, 402, 403, 404
Mi.434, 435, 436, 437
200 PLN
4533

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek z błędem szabla".

Fi.401B1
Mi.434
60 PLN
4534

Fi.402
Mi.435
50 PLN
4535

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 "plama poza obrazem".

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
450 PLN
4536

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4
Mi.436
1 300 PLN
4537

1946 obóz śmierci w Majdanku, unikalne projekty niezrealizowanych znaczków za 1 izł i 2 zł, projekty wykonano na gumowanych arkuszach po jednym w różnych kolorach razem z projektami znaczków innych wydań, w tym zrealizowanymi znaczkami serii "zabytki Gdańska", unikalne znane w pojedynczych egzemplarzach, pojedyncze podlepki między znaczkami, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 28.000,- zł, gwarancja.

Fi.403E1, E2
Mi.436
14 000 PLN
4538

1946 obóz śmierci w Majdanku, unikalne projekty niezrealizowanych znaczków za 1 zł i 2 zł w kolorze czarnozielonym, projekty wykonano na gumowanych arkuszach po jednym w różnych kolorach razem z projektami znaczków innych wydań, w tym zrealizowanymi znaczkami serii "zabytki Gdańska", unikalne znane w pojedynczych egzemplarzach, dobry stan zachowania, prawy znaczek z śladami po zdjętej podlepce, fotoopinia Schmutz.

Fi.403E1, E2
Mi.436
8 000 PLN
4539

1946 25-lecie Powstania Śląskiego, komplet siedmiu karnetów okolicznościowych z kasownikami okolicznościowymi z siedmiu miast: Opola, Góry Św. Anny, Pszczyny, Katowic, Cieszyna, Raciborza i Bytomia.

Fi.404
Mi.437
180 PLN
4540

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, fragment arkusza.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
4541

Fi.404 ark.
Mi.437
300 PLN
4542

Fi.405
Mi.438
80 PLN
4543

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 100 PLN
4544

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
4545

1946 1. rocznica zwycięstwa, parka bez ząbkowania pionowego między znaczkami i na marginesie, lekko uszkodzona perforacja z prawej strony prawego znaczka.

Fi.405s
Mi.438
450 PLN
4546

Fi.406
Mi.440
120 PLN
4547

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
4548

Fi.406
Mi.440
50 PLN
4549

1946 Święto Morza, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.406
Mi.440
20 PLN
4550

Fi.406 nz
Mi.440U
500 PLN
4551

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.406nz
Mi.440U
700 PLN
4552

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na cienkim papierze 0,070 mm, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.406w
Mi.440
400 PLN
4553

Fi.407
Mi.439
60 PLN
4554

1946 rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki komplet prób znaczka za 3 zł. w kolorach czarnym, czarnoniebieskim (parka) i oliwkowoczarnym, wszystkie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja (P2 i P3) Mikstein, z opisem koloru (P1) Schmutz.

Fi.407 P1, P2, P3
Mi.439
14 000 PLN
4555

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, fragment arkusza, drugi znaczek z błędem "ukośna kreska nad K w POLSKA".

Fi.407B1
Mi.439
160 PLN
4556

Fi.407nz
Mi.439U
800 PLN
4557

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
4558

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
4559

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
4560

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
50 PLN
4561

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
4562

1946 "WYBIERZEMY SEJM JEDNOŚCI PRACY I ODBUDOWY" Warszawa 2 (wyróżnik "ab"), idealnie odciśnięty kasownik propagandowy na liście wysłanym 23.12 do Ostrowa Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 104).

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
4563

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
50 PLN
4564

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
4565

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
4566

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
4567

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, bardzo rzadki jako cięty znaczek za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniony w katalogu (Fi.1800.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.409 nz
Mi.442 U
2 400 PLN
4568

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
40 PLN