Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 87. Exilregierung Ausgaben

Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
2757

1941 pierwsza seria wydania polskiego rządu na emigracji.

Fi.338A-H
Mi.360-7
50 PLN
2758

1941 seria pierwszego wydania w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie.

Fi.338A-H
Mi.360-7
250 PLN
2759

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 7548 P.C.90."; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.A-H338
Mi.360-67
200 PLN
2760

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie zachowania.

Fi.A-H338
Mi.360-67
50 PLN
VERKAUFT
2761

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty na 3 kartach albumowych z opisem po francusku; doskonały stan zachowania.

Fi.A-U338
Mi.360-A379
320 PLN
2762

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty w pięknym stanie na dwóch stronach albumowych.

Fi.A-U338
Mi.360-A379
260 PLN
2763

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie.

Fi.A-U338
Mi.360-A379
280 PLN
2764

1941-45 komplet znaczków kasowanych na wycinkach wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie; znaczki kasowane wydań emigracyjnych są o wiele trudniejsze do zdobycia niż czyste.

Fi.A-U338
Mi.360-A379 
500 PLN
2765

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - Ambasada St. Zj. Ameryki Warszawa Wrzesień 1939, projekt fotograficzny znaczka za 5 gr. przedstawiający wykonany wodną farbą widok zrujnowanej Ambasady; obraz znaczka różnił się jednym szczegółem od zrealizowanego projektu - widoczna na pierwszym planie długa podmurówka jest na nim nieco inna niż na projekcie; rysunek ma rozmiary 22,2x28,1 mm., obrys wokół projektu miał zapewne oznaczać wielkość projektowanego znaczka, fotoopinia L.Schmutz.

Fi.A338 E
Mi.360 E
1 200 PLN
2766

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list wysłany z londyńskiego biura Światowego Związku Polaków z Zagranicy do Detroit, nadany 20.IV.1943 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek skasowany metalowym datownikiem typu II; ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej "P.117", okrągły stempelek cenzury amerykańskiej "US CENSORSHIP EXAMINED By" z dopisanym numerem "2195"; na odwrocie fioletowy jednowierszowy stempelek "JUNE 30 1943" i datownik odbiorczy "DETROIT JUL 9", przesyłka niepodjęta i zwrócona do nadawcy - stempelek z "rączką" na froncie - "RETURNED UNCLAIMED FROM DETROIT, MICH."; bardzo rzadki walor o niespotykanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D338
Mi.363
1 200 PLN
2767

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa nadana 11.V.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94; walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowany Lechosław Plewka, gwarancja Schmutz.

Fi.F338
Mi.365
600 PLN
2768

1942 seria pierwszego wydania na liście polecony z Agencji Pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 12 stemple I Korpusu i na odwrocie stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.338A-H
Mi.360-7
250 PLN
2769

1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowe nalepki poczty polowej skasowane datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.A338
Mi.360 
80 PLN
2770

1943 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 24.10.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel i zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338G
Mi.366
500 PLN
2771

1943 seria II wydania Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, na liście poleconym nadanym 1.11.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk" do Szkocji, stempel polskiej poczty polowej i brytyjskiej cenzury.

Fi.338I-O
Mi.368-75
180 PLN
2772

1943 I znaczek Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - AMBASADA ST.ZJ.AMERYKI WARSZAWA WRZESIEŃ 1939, unikalna próba matrycowa znaczka za 5 gr. w kolorze czarnym, odbita z pojedynczej kliszy, na arkusiku z szerokimi marginesami wokół, na podstawie zdjęcia z kraju rytował E.Dawson, wzór zaakceptowano - adnotacja po prawej, nie jest znana inna wersja tego znaczka, a jedynie kilka arkuszowych prób kolorów, ostatecznie znaczek wydrukowano w kolorze brązowofioletowym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi. A338 P
6 000 PLN
VERKAUFT
2773

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, seria znaczków na kopercie z papeterii pokładowej ostemplowana 3.V.1944 metalowym datownikiem typu I (cyfry kodowe w układzie "-03") w agencji pokładowej nr.3 Polskiej Marynarki Handlowej na transatlantyku m/s "Batory"; znaczki kasowane w agencjach na statkach handlowych są o wiele rzadziej spotykane niż z agencji okrętowych i bardzo trudne do zdobycia.

Fi.I-O338
Mi.368-75
140 PLN
VERKAUFT
2774

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria z marginesami w pięknym stanie.

Fi.I-O338
Mi.368-75
50 PLN
VERKAUFT
2775

1944 seria drugiego wydania na liście poleconym z Poczty Polowej nr 127, stempel brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.338I-O
Mi.368-75
250 PLN
2776

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 30.11.44 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury brytyjskiej, pomimo zagięć koperty bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338N
Mi.374
500 PLN
2777

1944 zdobycie Monte Cassino, seria w czworoblokach.

Fi.338P-T
Mi.376-9
600 PLN
2778

1944 zdobycie Monte Cassino, znaczek z błędem nadruku "mniejsza druga cyfra 4", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.338T B1
Mi.379
90 PLN
VERKAUFT
2779

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria na kopercie listu poleconego do ambasady polskiej w Nowym Jorku nadanego 27.VI w agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.27 (okręt podwodny ORP "Wilk"), znaczki skasowano metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia "AGENCIA"; okrągły stempelek cenzury amerykańskiej "US CENSORSHIP EXAMINED By" z dostawionym numerem "20004"; na odwrocie dodatkowe stempelki i datowniki odbiorcze z: 20, 24 i 25 lipca; nadawcą listu była Sekcja Pocztowa Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Żeglugi, wewnątrz koperty list; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.P-T338
Mi.376-79
400 PLN
2780

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, czysta seria przedrukowa w pięknym stanie (Fi.240.-).

Fi.P-T338
Mi.376-79
200 PLN
2781

1945 wydanie dobroczynne z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawskich, czworoblok.

Fi.338U
Mi.379A
100 PLN
2782

1945 list nadany z agencji pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25, na odwrocie stempel lotniska w Sutton Coldfield.

Fi.338U
Mi.379A
120 PLN
2783

1945 znaczek wydania dobroczynnego stemplowany grzecznościowo stemplem agencji pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.338U
Mi.379A 
40 PLN
2784

1945 znaczek wydania dobroczynnego na liście z Agencji Pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 do Londynu.

Fi.338U
Mi.379U
60 PLN
2785

1945 znaczek wydania dobroczynnego z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawy, znaczek stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

Fi.338U
Mi.A379
40 PLN
2786

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, sześcioblok znaczków z idealnie odciśniętym 3.II kompletnym gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 okrętu podwodnego ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu, znaczki z pełną oryginalną gumą; luksusowy stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
200 PLN
2787

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, znaczek na kopercie ostemplowany 3.II gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej (nr. 25) okrętu podwodnego ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu.

Fi.U338
Mi.A379
60 PLN
2788

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, marginesowy znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czysty w pięknym stanie zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
30 PLN
2789

1945 wydanie dobroczynne z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach Warszawy, znaczek stemplowany na kopercie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.U338 FDC
Mi.A379
50 PLN